A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальний заклад «Великопроходівський ліцей» Дергачівської міської ради Харківської області
КЗ «Великопроходівський ліцей»

PIZA 2018

Фото без опису

Міжнародна програма з оцінювання освітніх досягнень учнів (англ. Programme for International Student Assessment, PISA)— міжнародне дослідження, координоване ОЕСР. Його метою є отримання порівнюваних даних про рівень знань і вміння їх застосовувати на практиці учнів, віком 15 років, з метою підвищення якості викладання і організації систем освіти. У 2018 році участь у дослідженні вперше має взяти Україна

Цілі і завдання дослідження

Програма PISA була заснована 1997 року. PISA оцінює навички і знання, важливі з точки зору проблем, перед якими 15-річні постануть в їхньому дорослому житті. Відправною точкою є поняття «грамотності» (literacy), що стосується «здатності застосовувати знання та навички, аналізувати, аргументувати і ефективно комунікувати в процесі вирішення та інтерпретації проблем у різних ситуаціях».

Дослідницькі інструменти спрямовані на вивчення вміння практичного використання знань і навичок з різних галузей. Дослідження відсилає до ідеї «безперервного навчання»— мотивації і умов, що сприяють самостійності в здобутті нових знань. Тому зміст завдань багато в чому корениться в повсякденних ситуаціях. PISA тести досить відрізняються від типової шкільної роботи, пов’язаної з конкретними навчальними програмами.

У дослідженні PISA виділяє три основних напрямки: читання і інтерпретацію (англ. reading literacy), математики (англ. mathematical literacy) і знання в галузі природничих наук (англ. scientific literacy). Опитування проводиться кожні три роки, починаючи з 2000р. У кожному наступному дослідженні наголос робиться на вивченні однієї галузі: у 2000 році це було розуміння прочитаного, 2003— математика, 2006— знання природничих наук. У 2003 році вивчали додатково вміння вирішувати проблеми (англ. problem solving).

Висновки дослідження

Перше дослідження PISA було проведено у 2000 році: в ньому взяли участь 265 тис. учнів з 32 країн світу, в тому числі 28 країн ОЕСР. В дослідженні 2003 року взяли участь 42 країни (понад 275 тис. учнів), в тому числі в усіх країнах ОЕСР. У дослідженні 2006 року взяли участь 56 країн, 2009 року— з 64 країн.

1. Запитання, які часто ставлять стосовно дослідження PISA

2.Оцінювання математичної грамотності

3.ЧИТАННЯ (провідна галузь дослідження) ПРИКЛАДИ ЗАВДАНЬ

4.PISA БУКЛЕТ

5. PISA_нарада заступників 27.01.2017

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень